Czy nie macie wrażenia, że

Cytat z reportażu "Dlaczego zginął Karl von Spreti?" (Ryszard Kapuściński).

"Jeżeli w Gwatemiali nastawiam lokalną radiostację i słyszę tylko piosenki, reklamę piwa oraz jedyną wiadomość ze świata, że w Indiach urodzili się bracia syjamscy, wiem, że ta radiostacja pracuje w służbie ciszy."

Czy nie macie czasem wrażenia, że ten cytat mówi bardzo wiele o tym, co nasze media piszą o świecie? Przypomniał mi się ten cytat, gdy dzisiaj do Trójki zadzownił gość i niespodziewanie właśnie o to zapytał pana redaktura: dlaczego nic o rozruchach w Pakistanie, dlaczego nic o wyborach w Iranie, zamachu w Turcji... ? Jak dobrze pójdzie, to jakaś wzmianka o Syrii z nową liczbą ofiar, ale nic zanadto głębszego. Tylko ten nasz własny sos, Donald Tusk, Doda, przaśni skoczkowie narciarscy na zimę i Radwańska na lato.

Komentarze

 1. Panie, kogo to obchodzi, to przecież daleko jest... i nawet nie w Hameryce.

  OdpowiedzUsuń
 2. skoro Trójka, to służę: http://www.polskieradio.pl/9/Audycja/7473

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie no jasne, że jak poszukać, poszperać, to się znajdzie. Ale otwórz dowolny tygodnik opinii: znajdziesz dwa, góra trzy tematy "ze świata", z czego jeden to coś o kryzysie. No chyba nie do końca to jest dobre. Prasy codziennej - muszę przyznać - dawno już na oczy nie widziałem, ale nie sądzę, by jakoś odbiegała tematyką od tygodników.

   Wyjątkiem jest Najwyższy Czas, który ma z 5 tematów ze świata i Le Monde Diplomatique edycja polska. Skrajnie prawo i lewo :). Ale Le Monde jest całkiem spoczko: jak się odcedzi trochę słownictwa w stylu "burżuazja" itp. to całkiem sporo jeszcze z tego zostaje.

   Usuń

Prześlij komentarz

Komantarzopisarze proszeni są o się podpisanie!

Popularne posty