Podziemie kulturalne w Witebsku

Witebsk to taki trochę Kraków - niby stolicy kultury, a... wiadomo. Jednak Witebsk to nie tylko znany i (nie)lubiany Słowiański bazar. Pisałem już o tym, jak kulturę oficjalną robi Ksenia Degielka, pisałem też jak i gdzie się robi kulturę nieoficjalną w Mińsku. I tak jak w Mińsku mamy La morę, tak po części jej rolę w Witebsku odgrywa Vitebsk4.me (tylko po części, bo jednak dość sporo wydarzeń robią płatnych, w przeciwieństwie do lamory). W sensie, że jak koncerty nie-Kseni Degielki, to tam.

Biała kość w akcji!

W lutym tego roku wybrałem się w Witebsku na koncert (niżej załączam nagrania). Nie taki zresztą zwykły koncert: był to program na orkiestrę i poetę. Za orkiestrę robiła grupa Biała kość (Белая Кость), natomiast poetę stanowił Maks Hlucewicz (Макс Хлусевіч). Jedni coś grali, drugi czytał przed utworem lub włączał się w trakcie... Początkowo poeta był raczej cichy i pokornego serca, ale po przerwie z wódką i słonina jakby się ożywił.

Wydarzenie stricte undergroundowe - w końcu odbyło się w zaaranżowanej do tego i podobnych celów piwnicy w starej kamienicy. Wódki co prawda dla wszystkich nie starczyło, ale były ciastka. I herbatka!

tru andergrałnd
Zespół wzmacniający się w czasie antraktu

A na koniec dwie małe porcyjki twórczości Białej kości. Najpierw krótki fragment, potem piosenka na zakończenie, z walnym udziałem Poety.

Komentarze

Popularne posty