Kuchnia białoruska, czyli film spożywczo-językowy

Uwaga, uwaga: nowa fizykopodróżowa superprodukcja! Film twórców filmu o gotowaniu wody i tego o literkach, dzieło, którym interesują się białoruskie Wiestki...

W Kirgistanie, jak już to kiedyś pisałem, je się baraninę. Baraninę z makaronem, baraninę z ryżem, baraninę bez ryżu, baraninę w cieście, baraninę z baraniną... Na Białorusi funkcję baraniny pełnią ziemniaki, nazywane najczęściej: kartoszką. Jest więc kartoszka gotowana, kartoszka podsmażona lub pieczona, kartoszka z jajkiem, kartoszka z parówką, kartoszka z podłogi czy kartoszka z wczoraj.

Żeby nie być gołosłownym, a także aby umożliwić Wam, Drodzy Czytelnicy, zagłębienie się w tajniki kuchni naszego wschodniego sąsiada, przygotowałem pasjonujący, przeinteligentny film kulinarny, zawierający też elementy nauki języków obcych. Film ten odpowiada na potrzeby całego społeczeństwa. Kobiety zdobędą nowy przepis (przepis na draniki z mięsem), dzieci i młodzież w wieku szkolnym z pewnością skorzystają z okazji do nauczenia się kilku nowych słów mowy Albionu, cała reszta zaś z chęcią zje to, co przygotują rzeczone kobiety. Międzynarodowa obsada, niezapomniane ujęcia i wartka akcja. Film skierowany do szerokiej publiczności: dzięki zastosowaniu równoległego tłumaczenia między trzema językami (rosyjski, polski i angielski) gotowy na przyjęcie przez odbiorców z całego świata! Zapraszam więc na film i życzę smacznego!Jakby komuś ziemniaki nie bardzo podchodziły (w co, rzecz jasna, nie wierzę), to można jeszcze przygotować świnię, na co przepis przedstawia w miłej piosence Jacek Kleyff z Salonem Niezależnych:

Komentarze

 1. Świetny ten przepis na draniki z mięsem. A czy są też inne draniki, tzn. bez mięsa? jaki wówczas farsz można zastosować?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak po prawdzie, to draniki bez mięsa, czy też po prostu draniki, są - ze względu na cenę mięsa - dużo bardziej popularne niż draniki z mięsem.

   I nie owijając w bawełnę: są to po prostu placki ziemniaczane :>

   Usuń
 2. "Krowa.Muuu." Obłędny filmik:)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Komantarzopisarze proszeni są o się podpisanie!

Popularne posty