Dobry konkurs 2014: relacje i limeryki podróżnicze


Rusza trzecia edycja Dobrego konkursu!

O konkursie, nagrodach i terminach czytaj poniżej, a teraz to co najważniejsze, czyli zgłoszone relacje (kolejność wg daty przysłania zgłoszenia), niżej: instrukcja głosowania (głosujemy przez cały maj!). Czytajcie i głosujcie!

KONKURS DOBIEGŁ KOŃCA: ZOBACZ WYNIKI

Lista zgłoszonych limeryków

Lista zgłoszonych relacji z podróży:
1. Kolczyki z La Paz
2. Islam na luzie: w świecie Alawitów
3. Maroko [film]
4. USA według Rostków [film]
5. Wermacht i gwiazdy
6. Samozwańczy przewodnik - Maroko
7. ЗДРАВСТВУЙТЕ РОССИЯ!
8. O pewnej drodze (kajtostanowej)

Na zgłoszenia czekam jeszcze do 15 maja!


No bo były już dwie: 2012 i 2013. W tym roku konkurs jest wybitnie literacki: oprócz relacji z podróży osobno oceniamy podróżnicze limeryki! Nowością jest również imponująca główna nagroda: kurs pilota wycieczek ufundowany przez biuro Czajka Travel.

Podróżujesz? Robisz zdjęcia? A może jeszcze do tego zupełnym przypadkiem posiadłeś umiejętność pisania? I to dobrego! Na pewno tak. A nawet jeśli nie, to i tak opisz swoją wyprawę albo limeryk i zgłoś się do konkursu! Czekają na Ciebie niegasnąca sława i cała masa fantastycznych nagród - kurs pilota wycieczek, pośrednictwo wizowe, książki, przewodniki, mapy, karnet na festiwale, jeszcze więcej książek - ufundowanych przez Czajka Travel, Wydawnictwo Czarne, Wydawnictwo Turystyczne Agencja TD, Wydawnictwo Bezdroża, Wydawnictwo Karakter, Stowarzyszenie Folkowisko! Przy okazji razem - podczas głosowania - wspomożemy leczenie Dominiki chorej na stwardnienie rozsiane. Patronat medialny nad tegoroczną edycją objęły portale Peron4 i Imprezy Podróżnicze

Zgłoszenia: do 15 maja
Głosowanie: przez cały maj 
Zasady: patrz niżej

Co, gdzie, jak, o czym pisać?
W tym roku równolegle przebiegają dwa konkursy: na relację i limeryk podróżniczy.
 
Relacje

Na konkurs można zgłaszać relacje z podróży w najrozmaitszej formie. Może to być tekst (max. 5000 znaków) z kilkoma zdjęciami (max. 3 zdjęć), film, nagranie dźwiękowe czy też wszystko to razem zmieszane. Albo i rzeźba z plasteliny czy jakakolwiek inna forma, którą potraficie zainteresować Czytelników. I nie musi być to wyjazd do Konga czy Patagonii. Może być spacer z babcią, ale jak opiszecie to z jajem, to wygrana gwarantowana! Może być mrocznie lub krotochwilnie, lapidarnie albo z opisami przyrody, prozą lub wierszem (choć zaleca się wykazanie związku autora z podmiotem lirycznym). Jednym słowem: rozwiń skrzydła wyobraźni. Pracuj. Realizuj się!

Jak już skomponujesz jakąś relację to władujcie ją pliku o w miarę popularnym formacie jak *.odt, *.doc, *.rtf, *.txt  a najlepiej udostępnijcie mi googledoksa z pracą. Bo przecież Wasze relacje będę musiał jakoś tutaj opublikować, żeby świat je zobaczył (i zagłosował).  Zdjęcia uprasza się o przesłanie w osobnych plikach w formacie *.jpg i zmniejszone na tyle, by dłuższy bok miał nie więcej niż 800px.


Limeryki

Przyjmuję, że każdy Czytelnik niniejszego bloga wie, co to jest limeryk, bo na lekcji polskiego nie strzelał z procy w panią Jolę. Limeryk wysyłany na konkurs powinien wykazywać nietrywialne związki z podróżą i zachowywać kanoniczną formę limeryku, np.:

Pewien facet w kraju Honduras
ma na punkcie rasowym uraz.
Matki wina i błąd!
Kto chciał, miał ją. I stąd
syn mieszańcem jest trzydziestu dwu ras.
(Julian Tuwim) 


Limeryk należy umieścić po prostu w meilu, nie pakując go do żadnego pliku.

Zgłoszenia wysyłajcie na adres: w.ganczarek(na)gmail.com .


Nagrody 
Nagrodami obdzielimy aż osiem osób! Przygotowane są trzy pule nagród, które rozdzielane będą w sposób, którego nauczyłem się na gminnym turnieju piłki siatkowej Minkowicach. Mianowicie z każdej puli kolejni zwycięzcy będą wybierać sobie nagrodę, którą preferują, a zwycięzcy z niższych lokat mają odpowiednio mniejszy wybór.

PULA I: Nagrody główne (po jednej dla trzech najlepszych relacji), ufundowane przez  Czajka Travel i Stowarzyszenie Folkowisko

PULA II: Książki (5 najlepszych relacji: 3 sztuki dla zwycięzcy, dwie dla drugiego miejsca i po jednej dla relacji trzeciej, czwartej i piątej), ufundowane przez  Wydawnictwo Turystyczne Agencja TD, Wydawnictwo Bezdroża, Wydawnictwo Karakter


PULA III: Dla limerykowców (3 dla najlepszego limeryku i po jednym dla dwóch wyróżnionych), ufundowane przez Wydawnictwo Czarne


Komu pomagamy?
O problemie Dominiki kiedyś już pisałem. Jest chora na stwardnienie rozsiane, czyli jedną z bardziej wredniejszych chorób jakie się spotyka i jakie nawiedzają człowieka nagle, niespodziewanie i bez żadnej zdawałoby się przyczyny. Sama Dominika zaś to osoba zupełnie niesłychana i niepojęta, taka z tych co mają sto pomysłów na minutę i jak im tylko pozwolić, to przewrócą świat do góry nogami (na tę dobrą stronę). Tylko właśnie: trzeba im na to pozwolić. Trzeba Dominikę wyleczyć i leży to nie tylko w jej, ale i w naszym najlepszym interesie!  Jak pomóc? Głosując w niniejszym konkursie (zob. niżej)! Ale nie tylko: 
Można również oddać 1% swego podatku lub po prostu wesprzeć fundację Dobro Powraca, która pomaga Dominice, przelewem bankowym z dopiskiem Dominika Stryjewska. Macie wtedy pewność, że w najlepszy sposób wydaliście swoje pieniądze - na leki dla Dominiki. Jak to zrobić?

Należy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym podając nazwę organizacji "Dobro Powraca – Fundacja na rzecz Chorych na stwardnienie rozsiane" oraz numer jej wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego: 0000338878 a także jako cel szczegółowy, imię i nazwisko czyli Dominika Stryjewska.

System głosowania
Konkurs jest charytatywny... Więc pewnie podejrzewacie, że chodzi tu o pieniądze... Ba, podejrzewacie pewnie jakąś korupcją, przekupstwa? Nie musicie podejrzewać, ja Wam powiem jasno: konkurs jest całkowicie skorumpowany! Jedynym sposobem na oddanie głosu jest... kupno głosu!
A tak poważnie: za oddany głos uznaje się przelew dowolnej kwoty (już choćby i 2zł, ostatecznie to tylko jeden duży baton, tania czekolada albo jakaś 1/1000 miesięcznego kosztu leków na stwardnienie rozsiane) na konto fundacji Dobro Powraca - fundacja na rzecz chorych na stwardnienie rozsiane z dopiskiem Dominika Stryjewska. A jak zaznaczyć na kogo chcemy głosować? Zgłoszenia będą ponumerowane. Do kwoty, którą chcemy wpłacić, dodajemy liczbę groszy równą numerowi kandydatury,  czyli jeśli chcę zagłosować np. na propozycję 14stą (i jestem umiarkowanie hojny), to wpłacam 10,14zł. Proste? Proooste! Czyli tak:

Odbiorca przelewu: Dobro Powraca
Tytułem: Dominika Stryjewska
Konto bankowe: BRE Bank SA  95 1140 1140 0000 2133 5400 1001
Kwota: ileś tam złotych z końcówką groszową równą numerowi kandydatury

(numery kandydatur zostaną opublikowane w swoim czasie, tzn. przed rozpoczęciem głosowania)

Drobne wyjaśnienie:  cała ta komplikacja z liczbą groszy na końcu wiąże się z tym, że informacje o wpłatach na konto fundacji, jakie są dostępne dla Dominiki, są całkowicie anonimowe: widoczna jest tylko kwota. Fundacja nie udostępnia innych informacji ze względu na ochronę danych osobowych. Jednym słowem: cała akcja jest sterylnie czysta!

Uwaga! Liczą się tylko głosy oddane w miesiącu maju!

Kto wygra? Bardzo proste: ta relacja, która uzbiera najwięcej na leczenie Dominiki! Osobno liczone będą przy tym głosy oddane na relacje i na limeryki.

No to do dzieła!
Opisz swoją podróż, napisz limeryk, a o konkursie powiedz znajomym, rodzinie, pani z mięsnego, listonoszowi, córce sąsiada, dyrektorowi fabryki krochmalu, wszystkim, wszystkim, niech głosują!  


Sponsorzy nagród i patroni medialni: 

http://czajkatravel.pl/
 

http://czarne.com.pl
 

 

http://www.karakter.pl/

peron4.pl

http://imprezypodroznicze.pl/


Komentarze

Prześlij komentarz

Komantarzopisarze proszeni są o się podpisanie!

Popularne posty